Etiketler:

Irak'taki  Sadr  Hareketi lideri Mukteda es-Sadr'ın Facebook sayfasını tek kelimelik "elveda" mesajı yayımlayarak kapattı. Sadr'ın bu hareketi İran'a yakın gruplarca desteklenen Muhammed Şiya es-Sudani'nin başba

haber7
0

Şii lider  Sadr  , Facebook sayfasını kapatmadan önce son olarak siyah fon üzerine yazılmış "elveda" mesajı yayımladı. 

Sadr ayrıca sayfasında profil resmi olarak kullandığı yine Şii dini merci olan babası Muhammed Sadık es-Sadr ın fotoğrafını da kaldırarak yerine siyah fon üzerine "kapalı" yazısını paylaştı.

SADR , SUDANİ NİN BAŞBAKANLIĞINA KARŞI

Sadr ın bu adımı , Irak taki siyasi grupların İran a yakınlığıyla bilinen Fetih Koalisyonunun başbakan adayı eski Çalışma ve Sosyal İşler Bakanı Muhammed Şiya es-Sudani ismi üzerinde uzlaşıldığı iddialarına tepki olarak yorumlandı.

Nitekim  Sadr  , bir süre önce söz konusu Facebook sayfasından yaptığı iki ayrı açıklamayla , Sudani nin başbakanlığına karşı olduğunu duyurmuştu. 

Sadr ın Twitter daki sayfası ise hala aktif.

Iraklı Şii dini ve siyasi lider  Sadr  , bir süredir dini havza eğitimi gördüğü İran ın Kum kentinde bulunuyor.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: AA Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 5 =