Tüketici dernekleri , banka ve  Kredi  kartlarının yanı sıra perakende sektöründe faaliyet gösteren markaların veya AVM'lerin müşterilerine sunduğu sadakat kartlarındaki puanların  Yıl   sonuna   kadar  kullanılması &ccedi

haber7
0

Tüketiciler Derneği Genel Başkanı Levent Küçük , "Ülkemizde  Kredi   kartı  sayısı 68 milyon , toplam banka  kartı  sayısı ise 160 milyonu aşmış durumda. Şirketlerin ve markaların verdiği sadakat kartlarının sayısı ise bilinmiyor. Bu kartlarda biriken puanların ve millerin belli bir kullanım süresi oluyor. O yüzden tüketiciler , kartlardaki puanların kullanım süresini kontrol etmeli. Bu  Yıl  süresi dolacak puanları 2019 bitmeden kullanmalı" dedi

 

Yetkililer , bu puanların en azından bir kısmının kullanım süresinin 2019 itibarıyla dolabileceğini , tüketicilerin konuyla ilgili bilgi alması gerektiğini bildirdi.

Tüketiciler Derneği Genel Başkanı Levent Küçük , konuya ilişkin yaptığı açıklamada , artan rekabet ile birlikte müşteri memnuniyeti ve müşteri bağlılığı her geçen gün daha önemli hale geldiğini belirterek , özellikle sadık ve düzenli ödeme yapan müşterilerin , işletmeler ve bankalar tarafından tercih edildiğini söyledi.

 

Bu kapsamda firmaların müşterilerine çeşitli firma kartları verdiğini dile getiren Küçük , kullanımı teşvik etmek ve müşteri bağlılığını sağlamak amacıyla harcama yaptıkça kartlara para puan ve hediyeler yüklendiğini , hava yolu şirketlerinin uçuş mili hediye ettiğini anlattı.

Küçük , insanların özellikle  Kredi  kartlarında puan kazanma yolunu çok tercih ettiğini kaydederek ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 5 =