Eski Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu , İstanbul'daki su tartışmaları ile ilgili “Bugün İstanbul barajlarının doluluk oranı %36 ve Melen’den şehre su iletiliyor. Buna rağmen kimsenin İstanbul’u susuz bırak

haber7
0

Haber7 / Fuat Öner

Eski Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu , İstanbulluların susuz bırakılması ve  Melen  projesi eleştirilerine  sert  tepki gösterdi.

"KİMSENİN HAKKI YOKTUR"

"İstanbul 16 milyon nüfusu ile ülkemizin en büyük şehridir. Ayrıca nüfus bakımından 131 ülkenin daha büyüktür 1994 yılından önce CHP tarafından yönetilen İstanbul’da susuzluk , şehrin en büyük problemiydi. Susuzluk sebebiyle şehir adeta kerbelaya dönmüştü." diyen Eroğlu , "Sayın Cumhurbaşkanımızın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu 1994 yılı , İstanbul ve İstanbullular için bir milat olmuştur. 1994 yılından 2019 yılına kadar 25 yılda İstanbul’a muazzam içmesuyu yatırımları yaptık." dedi.

Görev aldığı zamanda yapılan içmesuyu yatırımlarıyla İstanbulluları hiçbir zaman susuz bırakmadıklarını dile getiren Eroğlu , "Şehre yeni içmesuyu kaynakları sağlamanın yanında dev isale hatları , içmesuyu arıtma tesisleri , terfi merkezleri , içme suyu hazneleri ve şebeke hatları inşa ettik." açıklamasında bulundu.

Öte yandan sadece yapılan tesislerin İstanbullulara hizmet için yetmeyeceğini de söyleyen Eroğlu , Sosyal medya hesabından Cumhurbaşkanı  Erdoğan  ile olan fotoğrafını ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 1 =