Türkiye’nin  trafik   lambası  olmayan tek kenti unvanıyla tanınan  Sinop  ,  artık  o unvanını kaybetti.

haber7
0

Geçtiğimiz yıllarda şehir merkezi dışı bir bölge olan Atatürk Devlet Hastanesi çevresine  trafik   lambası  konulmuştu ancak kent merkezinde halen  trafik   lambası  yoktu. 21 yıldır şehir merkezinde  trafik  sinyalizasyon  lambası  olmayan şehir olarak bilinen  Sinop  ta , son zamanlarda ölümlü kazaların olmasının üzerine harekete geçen Karayolları Genel Müdürlüğü ,  Sinop  şehir merkezinden yeni mahalle statüsüne geçen Korucuk ve Ordu köyü yolu üzerindeki Sanayi mevkisindeki kavşağa toplam ‘20 adet  trafik   lambası  yerleştirdi.

Konuyla ilgili  Sinop  Eski Sanayi Sitesi Başkanı Bayram Güven , önceki yıllarda Karayolları ve TEİAŞ a başvuru yaptıklarını belirterek , “Başvurularımızın ardından değerlendirme aşamasında iken , çok ölümcül kazalar oldu. Geç kalındı ama yine de güzel oldu” ifadelerini kullandı.

Belediye Başkanı Barış Ayhan , kavşakta yaşanan kazaların sonuçlarının çok acı olduğunu belirterek , “Kentimizin gelişimiyle birlikte geçmişte yaşanan olumsuzluklar gibi can kaybının yaşanması ,  artık  büyüyen kentimizde böyle bir ihtiyaç söz konusu. Sanayi sitesinde Karayolları Genel Müdürlüğünün çalışma sahası içerisinde olan bölgede yeni bir  trafik  sinyalizasyon uygulaması var.

 

 

Trafikte hiçbir olumsuzlukla karşılaşmamak için , burada böyle bir ihtiyaç duyulduğunu Sinoplular olarak gördük. Bedelini çok acı ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 7 =