''100 bin Sosyal Konut Tanıtım Toplantısı''nda konuşan  Cumhurbaşkanı   Erdoğan  , ''Boğaz'ı çok ciddi bir felaketten koruma projesidir. Siyasi boyutuyla da bu  Kanal   İstanbul  dünyada çok ciddi b

haber7
0

Dar gelirli vatandaşların ev sahibi olmasını sağlayacak "Her Yıl 100 Bin Sosyal Konut" projesi  Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip  Erdoğan  tarafından açıklandı. Erdoğan , Yüzde 10 peşinatın ardından kalanın tamamı için aylık 894 liradan başlayan taksitler ve 240 aya varan vadelerle ev sahibi olma imkanı sağlayacağız dedi. Projenin toplam yatırım bedeli ise yaklaşık 17 milyar 300 milyon lira" dedi.

 

 

KANAL  İstanbul  AÇIKLAMASI

Kanal  İstanbul  tartışmasına da değinen  Erdoğan  , Boğaz ı çok ciddi bir felaketten koruma projesidir. Siyasi boyutuyla da bu  Kanal   İstanbul  dünyada çok ciddi bir sükse yapacak. Bu projeyi rafa kaldırmayız. CHP nin takoz siyasetine boyun eğmeyiz dedi.

 

 

Erdoğan şu ifadeleri kullandı: 

Çıkmış belediye başkanları diyor ki ,  Kanal   İstanbul  buraya uymaz. Sen otur işine bak. Nasıl uyduğunu göreceksin , bütün bunların çalışmalarını gayet iyi yaptık. Üniversiteleri kendi ekiplerimizi çalıştırdık. İnşallah en kısa zamanda ihalesini yapmak suretiyle  Kanal  İstanbul’a da başlayacağız.

Kanal  İstanbul  nedir biliyor musunuz? Boğazı çok ciddi bir felaketten koruma projesidir. Aklımda kaldığı kadarıyla 7 ay romen tankeri orada yanmıştı , zaman zaman yalılara bindiren gemiler… Şimdi burası yapıldığında bu işin sadece ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 2 =