Başkan  Erdoğan  ,  Çorum  Valisi ile görüşerek , kız öğrenci yurdunda karbonmonoksit zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye kaldırılan öğrencilerin sağlık durumuyla ilgili bilgi aldı

haber7
0

Cumhurbaşkanı  Erdoğan  , Osmancık ilçesindeki bir kız öğrenci yurdunda karbonmonoksit zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye kaldırılan öğrencilerin sağlık durumuyla ilgili Çorum Valisi nden bilgi alarak geçmiş olsun dileklerini iletti.

103 ÖĞRENCİ HASTANEYE KALDIRILDI

Çorum Valisi Mustafa Çiftçi , Osmancık ilçesindeki bir kız öğrenci yurdunda karbonmonoksit zehirlenmesi şüphesiyle 103 öğrencinin hastaneye kaldırıldığını söyledi.

Vali Çiftçi , Ömer Derindere Fen Lisesi Kız Öğrenci Yurdu ndaki 103 öğrencinin , karbonmonoksit zehirlenmesi şüphesiyle Osmancık Devlet Hastanesi ile Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi ne kaldırıldığını bildirdi.

Öğrencilerden 20 sinin Çorum da tedavi edildiğini belirten Çiftçi , "5 öğrencimiz yoğun bakımda ama şuurları açık. Diğer öğrencilerimiz de Osmancık taki hastanede. Tedbir olarak tüm öğrencilerimizi hastaneye kaldırdık. AFAD ekiplerimiz okulda çalışma yapıyor." dedi.

 

 

Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 6 =