Şanlıurfa'da düzenlenen  terör  örgütüne yönelik operasyonda PKK/KCK ve PYD/YPG ile irtibatlı olduğu ve sosyal medyadan propaganda yapan 8 kişi tutuklandı.

haber7
0

Şanlıurfa da , terör örgütleri PKK/KCK ve PYD/YPG ile irtibatlı olduğu , sosyal medyadan propagandalarını yaptığı iddiasıyla gözaltına alınan 8 kişi mahkemece tutuklandı.

Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı nın yürüttüğü soruşturma kapsamında , terör örgütlerinin eylemlerinin engellenmesi ve örgüt üyelerinin deşifre edilebilmesi amacıyla çalışma başlatıldı.

Bu çerçevede PKK/KCK ve PYD/YPG terör örgütleriyle irtibatlı olduklarına dair haklarında bilgiler bulunan , sosyal medyadan örgüt propagandası yaptığı ve devlet büyüklerine hakaret ettiği ileri sürülen 8 kişi , eş zamanlı operasyonlarla yakalandı. Emniyette işlemleri tamamlanan şüpheliler , sağlık kontrolünden geçirilerek , adliyeye sevk edildi. Barış Pınarı Harekatı sırasında yakalanan PKK/KCK-PYD/YPG şüphelisi 8 kişi , ‘terör örğütü üyesi ve propagandası’ yapmak suçundan tutuklanarak cezaevine konuldu.

Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 4 =