Artvin'in Borçka ilçesinde öğrencilerin  sınav  öncesi motivasyonunu artırmak için festival düzenlendi. Festivalde yarım ton  hamsi  dağıtıldı.

haber7
0

Borçka Anadolu Lisesi yönetimi ve okul aile birliğinin organizasyonunda sınavlar öncesi öğrencilerin motivasyonunu artırmak öğretmen , veli ve öğrenci kaynaşmasını sağlamak amacıyla  hamsi  kavurma şenliği düzenlendi. Öğrencilerin şarkılar ve türküler söylediği , horon oynadığı ve güçlerini halat çekerek ölçen şenlikte , katılımcılara ızgara ve tencerelerde pişirilen yarım ton  hamsi  ikram edildi. Etkinliğe katılan İlçe Kaymakamı Hasan Hüsnü Türker ve Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan , ocak başına geçerek ekmek arası  hamsi  ikramına yardım etti.

ŞENLİKTE EĞLENCELİ YARIŞMALAR

Okul Müdürü Uğur Murat Özmen , ilk kez düzenledikleri etkinliği geleneksel hale getireceklerini belirterek , "Bu etkinliği daha önce yapacaktık ama hamsiye kar suyunun inmesini bekledik. Hamsiye kar suyu değdiğinde daha lezzetli oluyor. Güzel bir etkinlik oldu. Protokol üyelerimiz , velilerimiz , öğrencilerimiz bir arada sıcak , güzel bir ortam oluştu" dedi.

İlçe Kaymakamı Türker ise , "Artvin’in bir özelliği hamsiyi sevmesi bu vesile ile festival havasında birlik ve beraberliği pekiştirmek adına güzel bir etkinlik oldu. Mutlu ve memnunuz" ifadelerini kullandı.

Belediye Başkanı Ercan Orhan da , ”Örgün eğitimin yanında , sosyal , kültürel ve sanatsal etkinliklerin birey gelişmenin ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 7 =