Volkswagen'in (VW) ,bundan 4 yıl önce  dizel  motorlu otomobillerinde emisyon değerlerini düşük gösteren hileli yazılım kullandığını itiraf etmesi ile tüm dünyada  dizel  skandalı patlak vermişti.

haber7
0

 Bugüne kadar Alman üreticiye 33 milyon dolarlık bir fatura çıkaran skandal ,  Volkswagen  in başını ağrıtmaya devam ediyor. Öyle ki , Kanada nın 2015 te başlattığı  dizel  soruşturmasında sona gelindi.

Yapılan açıklamaya göre , VW nin ülkedeki 128 bin otomobili Kanada çevre kanunlarını karşılamıyor. Cuma günü Ontario da görülecek mahkemede VW nin alacağı cezanın belli olacağı aktarılıyor.

2015 yılında ABD de patlak veren  dizel  skandalının baş aktörü olan Volkswagen (VW) ,olayın gerçekleşmesinin üzerinden 4 yıl geçtikten sonra bu sefer de Kanada tarafından suçlanıyor.

Kanada da çevreyi kirlettiği gerekçesiyle suçlanan Alman otomotiv üreticisinin , Kanada yollarındaki 128 bin modelinin ülkenin çevre kanunlarına aykırı olduğu belirtildi.

Ülkede Çevre Dairesi görevini yürüten bir devlet kurumu olan Çevre ve İklim Değişikliği Kanada dan (ECCC) yapılan açıklamada , emisyon standartlarını karşılamayan  Volkswagen  in , Kanada Çevre Koruma Yasası nı 60 ayrı konuda ihlal ettiği aktarılıyor.

Hakkında soruşturma yürütülen VW nin alacağı  ceza  ise Cuma günü Ontario da görülecek davada belli olacak.

ECCC tarafından dört yılı aşkın bir süredir yürütülen soruşturmanın ,  Volkswagen  in 2015 yılında otomobillerinde emisyon değerlerini düşük gösteren ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 5 =