Britanya'nın Yaşayan En Büyük Yazarlarından  Ali   Smith  , Man Booker Ödülü'ne Aday Gösterilen  romanı  Sonbahar'la Kafka Kitap'ta!

haber7
0

Britanya nın Yaşayan En Büyük Yazarlarından  Ali   Smith  , Man Booker Ödülü ne Aday Gösterilen Romanı Sonbahar la Kafka Kitap ta!

 

 

“Kuşkusuz  Smith  in en iyi eseri. . .  Bu kitap  Smith  in karmaşık yaratıcı karakterini âdeta taşa işliyor: haylaz ama zarif , öfkeli ama rahatlatıcı. 

Hep böyle kalması umuduyla.” —The Times

 

 

“Haberlerden yoruldum. Muhteşem olmayan şeyleri muhteşemmiş gibi göstermelerinden ve gerçekten dehşet verici şeyleri basite indirgemelerinden yoruldum. İğnelemelerden yoruldum. Öfkeden yoruldum. Acımasızlıktan yoruldum. Bencillikten yoruldum. Bunu durdurmak için hiçbir şey yapmamamızdan yoruldum. Bütün bunları teşvik etmemizden yoruldum. Süregiden şiddetten yoruldum , yaklaşmakta olan , gelmekte olan , henüz gerçekleşmemiş olan şiddetten yoruldum. Yalancılardan yoruldum. El üstünde taşınan yalancılardan yoruldum. Bunun olmasına izin veren yalancılardan yoruldum. Bunları aptallıkları yüzünden mi , yoksa kasten mi yaptıklarını merak etmek zorunda kalmaktan yoruldum. Yalan söyleyen hükümetlerden yoruldum. İnsanların kendilerine yalan söylenmesine artık aldırış etmemelerinden yoruldum. Bu kadar korkmaya mecbur edilmekten yoruldum. Düşmanlıktan yoruldum. Ödlek hasmaniyetten yoruldum.”

 –  Sonbahar  , Ali Smith

Sonbahar. Sisin ve bereketin mevsimi. 1819’da Keats böyle demişti. Peki ya ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 2 =