Mevsim normalleri dışında giden hava  sıcaklığı   balık   fiyatlarını  vurdu. Balıkçılar , geçen seneye göre fiyatların yüksek olduğunu ancak ,  Deniz  sıcaklığının normalde 12-13 derece olması gerektiğini söyledi.

haber7
0

Mevsim normalleri dışında giden hava  sıcaklığı   balık   fiyatlarını  vurdu. 1 Eylül de denizlerde av yasağının kalkmasının ardından denize açılan balıkçılar , avladıkları balıkları tezgahlara serdiler.

 

Hamsinin kilosu 15 ile 25 TL , istavritin 20 ile 25 TL tekir ise 30 ile 35 TL arasında değişiyor. En çok tercih edilen balıklar hamsi ve istavrit olurken çipura da 15 TL’ye alıcı buluyor. Balıkçılar geçen seneye göre fiyatların yüksek olduğunu ancak ,  Deniz  sıcaklığının normalde 12-13 derece olması gerektiğini söyledi.

“Deniz sıcaklığının normal şartlarda 12-13 derece olması lazım”

 

 

Bu sene  Deniz  çok bereketsiz diyen balıkçı Savaş Düzenli , ”Deniz suyunun derecesine göre şu an fiyatlar mevsimine göre normal. Ne pahalı nede ucuz. Karadeniz hamsisi 15 TL. İri hamsiler ise 25 ve 35 TL arası değişiyor. İstavrit 20-25 TL arası , tekir 30-35 TL’ye kadar geriledi. Çinakop hiç yoktu o gelmeye başladı. Bunların dışında uskumru , Karadeniz mezgiti günlük olarak fiyatları değişiyor. Çupralar ise 15 TL tanesi. Biz müşteriye 4 tanesini 50 liraya satıyoruz. Geçen sene bu zamanlar neredeyse hiç  balık  yoktu. Çünkü yağmur , kar , fırtına vardı. Geçen seneye göre bu sene gayet iyi. Balıkların pahalı olması vatandaşı da etkiliyor.  balık  ucuz olsa  balık  ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 6 =