Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Arda Ermut'tan son  dakika   Volkswagen   dakika  haberleri">açıklaması  geldi. Ermut Volkswagen'in Türkiye'de açacağı fabrikaya ilişkin konuştu. Arda Ermut , "Manisa'da bir şirket k

haber7
0

İşte Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Arda Ermut un konuşmasından öne çıkanlar şöyle;

 

 

-Türkiye yabancı yatırımcıların radarından hiç bir zaman çıkmadı. Türkiye yaşadığı sorunlara rağmen yatırım çekebilen bir ülke. Türkiye yeniden yatırımların artacağı bir döneme giriyor.

-2002 den günümüze kadar 210 milyar dolar yatırım çektik. Geçen sene de Türkiye yatırımlarda pozitif ayrıştı. Dünyada doğrudan yatırımlar azalırken Türkiye de yüzde 12 ,6 arttı. İniş çıkışlar yaşasak da istikrarlı bir şekilde yatırım çekiyoruz.

 

 

VOLKSWAGEN İN TÜRKİYE YATIRIMI Manisa da bir şirket kuruldu. Bu ve buna benzer yatırımların süreceğini düşünüyoruz. Önümüzdeki sene başka yatırımlar da anons edeceğiz. Bekleme sürecine girmişti ancak lehimize sonuçlanacak.

FAİZ KARARLARI Faizler yatırımın önünde engel. Faizlerdeki düşüşün uzun dönemde pozitif etkisi olacak. Hedefimiz küresel yatırımların yüzde 1 ,5 ini ülkemize çekmek.

 

.yedigundem-title { font-size:20px !important;border-top: solid 1px rgba ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 9 =