Dünyanın en büyük  otomobil  firmalarından BMW ve Hyundai , can sıkıcı bir  siber   saldırı  haberi ile gündemde bulunuyor.

haber7
0

Almanya merkezli BMW ile Güney Kore merkezli Hyundai , tahmin edebileceğiniz üzere geliştirdikleri teknolojileri ve  otomobil  tasarımlarını merkezi sunucu sistemlerinde tutuyor.

Hemen her şirket gibi büyük operasyonu efektif şekilde devam ettirmek adına bu sistemleri kullanmak zorunda olan dev firmalar , ciddi bir  siber   saldırı  haberiyle gündemde.

Bayerricscher Rundfunk tarafından öğrenildiği kadarıyla düzenlenen saldırıların arkasında OceanLotus hacker grubu yer alıyor.

Vietnam merkezli olduğu düşünülen bu hacker grubunun BMW ve Hyundai için düzenlediği saldırının arkasında ise “ticari sırlar” yer alıyor. Bu  saldırı  konusunda korkutucu şekilde Hyundai’den henüz bir açıklama gelmiyor.

BMW tarafı ise hackerları  saldırı  başlar başlamak bulduklarını ve verilerini koruduklarını aktarıyor. Firmanın açıklamasına göre hackerlar hiç Münih’te yer alan merkezi sunucu sistemine girememiş ve bağlı olarak hiçbir hassas veriye ulaşamamış.

2014 yılından bu yana faaliyetlerine devam eden OceanLotus , Toyota ve Lexus’a da saldırılarda bulunmuş olabilir deniyor.  otomobil  firmalarının milyonlarca dolarlık arge ile geliştirdiği teknolojiler , gerçekten çok büyük önem arz ediyor.

Bunun farkında olan hackerlar da saldırılara devam ediyor. Bu tarz saldırıları , ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 3 =