ABD'li elektrikli araç üreticisi Tesla'nın ilk pick-up modeli  Cybertruck  , trafikte görüntülendi. Aracın  direksiyonuna  geçen markanın CEO'su  Elon   Musk  ,  Cybertruck  ile Los Angeles caddelerinde boy gös

haber7
0

Cybertruck , her ne kadar seri üretim ilk elektrikli pick-up olarak dikkat çekse de , lansmanında gerçekleştirilen dayanıklılık testinde , atılan taşların zırhlı olduğu belirtilen camları kırması ile gündeme gelmişti.

Tesla nın geçtiğimiz günlerde tanıtılan pick-up modeli  Cybertruck  , tarfikte görüntülendi. Füturistik tasarımlı aracın  direksiyonuna  geçen Tesla nın kurucusu ve CEO su Elon  Musk  , ABD nin Los Angeles kentinde elektrikli pick-up ı yollara çıkardı.

Musk ın ,  Cybertruck  ile bir restorana gittiği ve aracı burada valeye teslim ettiği kaydedildi. Her ne kadar  Cybertruck  piyasadaki ilk seri üretim elektrikli pick-up olarak dikkat çekse de , aracın tanıtımında yaşananlar hafızalardaki tazeliğini koruyor.

Öyle ki , camları zırhlı olduğu belirtilen  Cybertruck  un lansmanında gerçekleştirilen dayanıklılık testinde , atılan taşlar camlarda kırıklara yol açmıştı.

Elon  Musk  ın zor anlar yaşamasına neden olan olaya rağmen ,  Cybertruck  için tanıtımının üzerinden geçen ilk 3 günde 300 bin ön sipariş alındığı açıklanmıştı. Aracın başlangıç fiyatının ABD için 40 bin dolar olduğu açıklanıyor.

...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 9 =