Turizm Bakanlığı desteğiyle hayata geçirilen ‘Turist Dostu Taksici’ projesiyle  Eğitim   almayan   taksici   havalimanlarında  çalışamayacak. İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü , 23- Eylül

haber7
0

İstanbul’da taksi şoförlerinin turizm konusundaki farkındalıklarını artırmak ve turistlere karşı bilinçli davranışlarını pekiştirmek amacıyla , İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü , 23- Eylül-4 Ekim 2019 tarihlerinde İstanbul Havalimanı’nda “Taksi Şoförlerine Turizm Eğitimi” düzenlendi. Bu kapsamda , İstanbul Havalimanı Taksi Kooperatifi’nde görev yapan 1700 taksiciye  Eğitim  verildi.

Eğitim Programının ikinci etabı Sabiha Gökçen Havalimanı Taksi Şoförleri için gerçekleştirilecek ve 1000 taksi şoförüne  Eğitim  verilecek. İstanbul Vali Yardımcısı Dr. Hülya Kaya ve İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürü Dr. Coşkun Yılmaz’ın katılımlarıyla açılışı yapılan program; Pendik Belediyesi , Atatürk Kültür Merkezi Konferans Salonunda düzenlendi.

Ünlü Televizyoncu ve sunucu Pelin ÇİFT , pek çok üniversitenin öğretim üyeleri ile il Emniyet Müdürlüğü ve İl Sağlık Müdürlüğü uzman personeli de  Eğitim  verecek isimler arasında. Ayrıca , İstanbul Devlet Tiyatroları Oyuncularından oluşan 12 kişilik bir ekip “Turizmde Davranış Biçimleri ve İletişim” konusunda drama ile  Eğitim  verdi.

Ders başlıkları ise İstanbul: Şehir ve Kültür; Dünya Turizminde İstanbul; Kişisel İletişim ve Farkındalık; Taksicilikte Uyulması Gereken Kurallar ve Suç Önlemede Dikkat; Turizmde Davranış Biçimleri ve İletişim ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 5 =