Tunceli Valisi Tuncay Sonel "Birkaç yıl önce terörle anılan Tunceli artık huzur şehri olmuş ve böyle de anılıyor. Tunceli spor , turizm ve kültür şehri oldu" dedi.

haber7
0

Tunceli de , Toplu  konut  İdaresi Başkanlığınca (TOKİ) yapımı tamamlanan  206  konutun anahtarları  hak   sahiplerine   teslim  edildi.

 

 

Aktuluk Mahallesi nde  inşa  edilen konutların sahiplerinin , çekilen kura sonucu belirlenmesinin ardından anahtar teslimi dolayısıyla aynı mahallede tören düzenlendi.

Tunceli Valisi Tuncay Sonel , törende yaptığı konuşmada , devletin imkanlarıyla  206  konutun tamamlandığını söyledi.

 

 

Konutların çok güzel bir alanda  inşa  edildiğini belirten Sonel , "Burası havası ve suyu ile çok güzel bir yer. Kısa süre içinde binaları bitirdik , varsa eksiklerini de en kısa sürede tamamlayacağız. Birkaç yıl önce terörle anılan Tunceli artık huzur şehri olmuş ve böyle de anılıyor. Tunceli spor , turizm ve kültür şehri oldu. Kentimiz eğitim seviyesi de yüksek bir yer." diye konuştu.

Sonel , güvenlik güçlerinin teröristlere karşı başarılı operasyonlar yaptığına dikkati çekerek , "Huzur olduğu ve vatandaşımız para kazandığı zaman inanın mutluluk daha çok artıyor. Güvenlik güçlerimizin teröristlere karşı başarılı operasyonları oldu. Huzur olacak ki bütün bu yapılanlar olsun. Allah birliğimizi bozmasın , bozmak isteyen hainlere de fırsat vermesin." ifadelerini kullandı.

Konuşmanın ardından Sonel , AK Parti İl Başkanı Fatih Tek ve protokoldekiler ,  hak   sahiplerine  ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 7 =