Ermenistan’da yayın yapan bir televizyon kanalının , hava kirliliği ile ilgili haber yaptığı Iğdır’ı Ermenistan’ın şehri olarak göstermesine sivil toplum kuruluşları büyük tepki gösterdi.

haber7
0

Ermenistan’da yayın yapan Western Armenian TV , yayınlarında Iğdır’ı Batı Ermenistan’ın bir şehri olarak göstermeye başladı. Ermeni televizyonunun bu yayınına sınır kenti Iğdır’dan büyük tepki geldi.

Türkiye Azerbaycan Dostluk Dernekleri Genel Başkan Yardımcısı ,  Iğdır  Azerbaycan Evi Derneği Başkanı Serdar Ünsal , "Batı Ermenistan’ın  Iğdır  şehri ifadelerinin kullanılması anlaşılır gibi değildir.  Iğdır  , öz be öz Türk şehridir. Iğdır’ın Batı  Ermenistan  şehri olması mümkün değildir. Türk düşmanı olan Ermeniler her fırsatta hayallerini ortaya koyuyorlar. Bu da gösteriyor ki Ermenilerin gözü yıllardan beri Türk topraklarında. Şu anda yaşadıkları Erivan bile Türk yurdudur , Batı Azerbaycan’ın bir parcasıdır. Ermeniler Türk düşmanlıkları sayesinde Ermenistan’da bulunan Türk nüfusu yok etmiş bir kısmını da ülkeden dışarı çıkarmıştır. Şimdi de Türkiye’den bir emperyalist yalan olan sözde soykırımı bahane ederek toprak , tanınma , tazminat peşindeler. Bu çerçevede de propaganda yapmaya başlamışlar Türkçe TV kurmuşlardır. Amaçları Türk topraklarını  Ermenistan  toprağı göstererek algı operasyonu yapmaktır" dedi.

SADECE IĞDIR DEĞİL 20 İLİ GÖSTERİYORLAR

ASİMDER Genel Başkanı Göksel Gülbey , televizyon yayınına izin ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 1 =