Ordu'da esnaf ve kent sakinleri , oturdukları apartmanlar ile iş yerlerinin girişlerine , güvenlik kamerası taktırmaya başladı.

haber7
0

Ordu Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Müzik Bölümü 3 üncü sınıf öğrencisi olan balerin  Ceren  Özdemir in , 3 Aralık ta , evinin bulunduğu apartmanın girişinde , cezaevi firarisi Özgür Arduç tarafından bıçaklanarak , öldürülmesinden sonra kent sakinleri , oturdukları apartmanlar ile iş yerlerinin girişlerine güvenlik kamerası taktırmaya başladı.

 

 

Ceren in katilinin yakalanmasını , kayıtları incelenen güvenlik kameralarının kolaylaştırdığını belirten kent sakinleri , bu sayede polisin çalışmalarına katkı sağlayacaklarını söyledi. 

KAMERA MECBUR OLMALI Acı olaydan sonra güvenlik kamerası olan sokakları kullanarak , ev ile iş arasında gidip , geldiğini anlatan Yavuz Aydın , "Güvenlik kameraları ihtiyaç. Evlerde , iş yerlerinde , sokakta , her yerde olmalı. Bunlar çoğaltılmalı. Kameralar caydırıcı olabiliyor; suçluların yakalanmasında , tespit edilmesinde etken. Mecbur olmalı. Kamerasız bu millete rahat yok" dedi.

 

 

Katil zanlısının yürüdüğü sokak üzerinde iş yeri bulunan Osman Pak ise güvenlik kamerasının önemine vurgu yaparak , "İş yerimizde güvenlik kamerası var , 24 saat kayıt altında. Hem iç mekanı hem de dışarıyı gösteriyor. Herhangi bir sıkıntı olursa mutlaka bekleriz , yardımcı oluruz. Sorumluluk almayı kendimize vazife ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 4 =