ABD Başkanı Donald  Trump  , Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'un düşmanca davranması halinde kaybedecek çok şeyi olduğunu belirtti.

haber7
0

Trump , Kuzey Kore Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Kim Song un nükleer silahlardan arındırma maddesinin artık müzakere masasında olmadığı yönündeki açıklamasına tepki gösterdi.

Twitter hesabından yaptığı açıklamada  Trump  , "Kim Jong-un çok zeki ve eğer düşmanca davranırsa aslında kaybedecek çok şeyi var. Singapur da benimle güçlü bir Nükleer Silahlardan Arındırma Anlaşması imzaladı." ifadelerini paylaştı. 

TÜM DÜNYA BU KONUDA BİRLEŞTİ

Trump , şöyle devam etti:

"(Kim Jong-un) ABD Başkanı ile olan özel ilişkisini geçersiz kılmak veya kasım ayında yapılacak ABD Başkanlık seçimlerine müdahale etmek istemez. Kuzey Kore , Kim Jong-un un önderliğinde muazzam ekonomik potansiyele sahip ancak söz verildiği gibi nükleer silahlardan arındırılması gerekiyor. NATO , Çin , Rusya , Japonya ve tüm dünya bu konuda birleşti!" 

DÜŞMANLIK OLDUĞUNA ŞÜPHE YOK

Dün Beyaz Saray da gazetecilere yaptığı açıklama yapan  Trump  , "İlişkimiz çok iyi ama biraz düşmanlık olduğuna da şüphe yok." değerlendirmesinde bulunmuştu.

Kuzey Kore nin Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi Kim Song , dün yaptığı açıklamada , "Şu anda ABD ile uzun görüşmelere gerek ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 4 =