Suudi   Arabistan  ,  Yemen   sınırında  3 askerinin öldürüldüğünü duyurdu.

haber7
0

Suudi  Arabistan  resmi haber ajansı SPA nın haberine göre ,  Yemen  in güney sınırındaki Cazan bölgesinde görev yapan çavuş Ahmed bin Yahya Süleyman el-Gazvani ve asker Sultan bin İsa Şelbi nin hayatını kaybettiği belirtildi.

 

 

Sınır bölgesi Necran da da İbrahim Mecşeri isimli bir askerin hayatını kaybettiği aktarılan haberde , söz konusu askerin cenaze törenine Taif Valisi Saad bin Mukbil el-Meymuni nin yanı sıra silahlı kuvvetler mensupları ve hükümet yetkililerinin katıldığı kaydedildi. Haberde , Mecşeri nin ölümüne ilişkin ayrıntılara yer verilmedi.

Yemen de meşru yönetime darbe yaparak Eylül 2014 ten beri başta başkent Sana olmak üzere bazı bölgeleri kontrolü altında tutan Husilere , Mart 2015 ten bu yana  Yemen  hükümetinin talebi doğrultusunda  Suudi   Arabistan  liderliğindeki koalisyon güçleri operasyonlar düzenliyor. Husiler ,  Suudi   Arabistan  ın  Yemen  sınırındaki Necran ve Cazan kentlerine havadan düzenledikleri füze saldırılarının yanı sıra zaman zaman sınırdan sızarak  Suudi   Arabistan  birliklerini hedef alıyor.

 

 

Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 2 =