Milli Savunma Bakanı Hulusi  Akar  , Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) etkinliğinin , caydırıcılığının ve saygınlığının her geçen gün daha da arttığını bildirdi.

haber7
0

Akar , Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler , Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar , Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ile Hava Kuvvetleri Karargahı nda gerçekleştirilen , "2018-2019 Uçuş Eğitim Yılı Uçuş ve Yer Emniyet , Harekat–Eğitim ve Lojistik Değerlendirme Toplantısı"na katıldı.

Komutanlığın sahip olduğu ve kazanmayı hedeflediği harekat , lojistik , eğitim imkan ve kabiliyetlerinin ele alındığı toplantıda konuşan  Bakan   Akar  , Türkiye nin semalardaki çelikleşmiş gücü Hava Kuvvetleri Komutanlığının başarılı görevler gerçekleştirdiğini belirtti. 

Akar , vatan topraklarının , denizlerinin , semalarının korunması ve 82 milyon vatandaşın güvenliğinin sağlanması için kahraman ve fedakar Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarının yurt içinde ve sınır ötesinde , dağ bayır , kar kış demeden büyük fedakarlıklarla çalışmalarını sürdürdüğüne işaret ederek , "TSK nin etkinliği , caydırıcılığı , saygınlığı her geçen gün daha da artmaktadır." diye konuştu. 

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler de TSK nin asil milletinden aldığı güçle en son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar mücadelesine devam edeceğini vurguladı.

FETÖ ile mücadeleye ilişkin yaptığı değerlendirmede Güler , ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 2 =