Yunanistan  Parlamentosunda  , aşırı sağ  Yunan  Çözümü (Elliniki Lysi) Partisi lideri Kiryakos Velopulos ile Değişim Hareketi (Kinima Allagis) Partisinin Rodop ili Türk milletvekili İlhan Ahmet ve Radikal Sol İttifak Partis

haber7
0

Parlamentoda yeni vergi kanunuyla ilgili konuşmalar sırasında sözü İslamiyet e getirerek Müslümanlarla ilgili "küçültücü ve hakaret" içeren ifadeler kullanan Velopulos , Rodop milletvekili Ahmet ve SYRİZA  temsilcisi Çakalotos’un tepkisiyle karşılaştı.

İSLAM A HAKARET

Velopulos , kürsüden yaptığı konuşmasında , “İslamiyet in bir din olmadığını , çağ dışı uygulamalar öngören dini içerikli siyasi ideoloji olduğunu ve Batı tipi yaşamla bağdaşmadığını” ileri sürdü.

Bunun üzerine söz alan Ahmet , Velopulos’un söylemleriyle tüm Müslümanlara , genel olarak İslamiyet ile ilgili asılsız iddialarda bulunarak açıkça  hakaret  ettiğini söyledi.

İslam dininde aşırılıklara yer bulunmadığını ve sözde  İslam  adına hareketlerde bulunan bazı tarikatların ve yan dini kuruluşların gerçek  İslam  ı ve Kur an ı temsil etmediğini vurgulayan Ahmet , şunları kaydetti:

“Sayın Velopulos , tüm dinlerde çeşitli doktrinler , tarikatlar ve yan dini kuruluşlar olduğu gibi , İslam’da da bazı tarikatlar (aşırılıklar içeren) olabilir. Ancak bu  İslam  değil , kutsal kitap (Kur an-ı Kerim) değil. Sizin Meclis kürsüsünden iftira etmeye , küfür etmeye ve  İslam  ın bir din olmadığını söylemeye hakkınız yok.  İslam  ın bir din olmadığını söylerken ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 8 =