Alfa  Romeo'nun dinamik SUV modeli Stelvio Quadrifoglio , Almanya'da yayımlanan Auto Bild Sportscars dergisinin okuyucuları tarafından "2019 Yılının  Spor  Otomobili" seçildi.

haber7
0

Alfa  Romeo  dan yapılan açıklamaya göre , 10 farklı sınıftan toplam 110 aday otomobilin yer aldığı seçimlerde 510 HP gücündeki Stelvio Quadrifoglio , "SUV/İthal" kategorisinde  Yılın   Spor   Otomobili  olarak birinciliğe layık görüldü.

Açıklamada görüşlerine yer verilen  Alfa   Romeo  ve Jeep Marka Pazarlama Müdürü Cristina Mauri , SUV segmentindeki  Alfa   Romeo  Stelvio Quadrifoglio nun okuyucu oylarıyla birinci seçilmiş olmasının önemini vurgulayarak , "Bu birincilik , SUV modelimizin  Spor  otomobil tutkunları tarafından da takdir edildiğini gösteriyor. Sonuç olarak  Alfa   Romeo  Stelvio Quadrifoglio , sadece segmentindeki en güçlü otomobillerden biri değil , aynı zamanda sürüş dinamikleri ve çevikliği sayesinde gerçek bir  Spor  otomobil karakteri sergiliyor." ifadelerini kullandı. 

Verilen bilgiye göre ,  Alfa   Romeo  Stelvio Quadrifoglio da , 2 ,9 litre hacimli V6 silindirli Bi-turbo benzinli motor yer alıyor. Motorun üretmiş olduğu güç , dört tekerlekten çekiş sistemi AlfaTM Q4 ile etkin , kayıpsız ve güvenli bir şekilde yola aktarılıyor.

Motor , şanzıman ve çekiş sisteminin mükemmel karakteristiği sayesinde  Alfa   Romeo  Stelvio Quadrifoglio , sıfırdan 100 km/s hıza sadece 3 ,8 saniyede ulaşarak 283 km/s maksimum hıza imkan tanıyor.

Stelvio Quadrifoglio da standart olarak sunulan teknolojik donanımlar ise sürüş ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 1 =