AK  Parti   Sözcüsü   Ömer   Çelik  , “Bir toplumda kadının konumu ileri standartlarda değilse o toplum , medeni toplum olma vasfını kaybeder.  İslam   dünyası  bu konuda  sınıfta  kalmıştır” dedi.

haber7
0

Çelik dün CNN Türk’te Hakan Çelik’in “İslam coğrafyasında özellikle Türkiye dışındaki bazı ülkelerde bir orta çağ izlenimi veren uygulamalar var” değerlendirmesi üzerine şunları söyledi:

"HEM AVRUPA YLA HEM DAEŞ LE MÜCADELE EDECEĞİZ"

“Her türlü dini , etnik aidiyetten öte , medeni toplum olma vasfının bugünkü dünyada gerekleri var. Bunun önde geleni bir toplumda kadının konumunun ne olduğudur. Bir toplumda kadının konumu ileri standartlarda değilse o toplum , medeni toplum olma vasfını kaybeder.  İslam  dünyası bu konuda  sınıfta  kalmıştır. Bu konuda ilerlenmesi gereken çok büyük yollar vardır. Aşılması gereken büyük engeller vardır , ama daha çarpıcısı şu , Avrupa’ya ‘İslam düşmanlığı , Türk düşmanlığı yapan aşırı sağla mücadele et’ derken ,  İslam  dünyasının insanlık dışı örgüt DEAŞ’ın ideolojisiyle ve kendisiyle mücadele etmesi gerekir. Ama Cumhurbaşkanımız dışında ‘DEAŞ Müslüman değildir , DEAŞ İslam’ı temsil edemez’ diyen bir ses duymuyoruz  İslam  dünyasında.” 

Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 9 =