Hamas'ın silahlı kanadı İzzedin el-Kassam  Tugayları  , İsrail'in Mescid-i Aksa'ya karşı saldırılarına gösterdikleri sabrın uzun sürmeyeceğini bildirdi.

haber7
0

Kassam  Tugayları  Sözcüsü Ebu Ubeyde , Telegram hesabı üzerinden yaptığı açıklamada , "Mescid-i Aksa daki son saldırılar , provokasyonlar , ibadet edenlere ve cami cemaatine yönelik tehlikeli uygulamalar , ateşe benzin dökmektir. Bu adımlar , işgale (İsrail) karşı bir öfke patlamasının ayak sesleri ve sebebidir." değerlendirmesinde bulundu.

 

 

Ebu Ubeyde , "Saldırıların devamında tamamen siyonist düşman sorumludur. Ancak bizim  Sabrımız   taşmak  üzeredir." ifadelerine yer verdi.

Siyonist Haliba Hareketi lideri Haham Yehuda Glick in de bulunduğu 62 fanatik Yahudi , 3 Aralık ta , 60 fanatik Yahudi de 4 Aralık ta işgal altındaki Doğu Kudüs ün Eski Şehir bölgesinde bulunan Mescid-i Aksa ya  İsrail  polisi korumasında baskın düzenlemişti.

 

 

KUDÜS İSLAMİ VAKIFLAR İDARESİNİN EGEMENLİĞİ İHLAL EDİLİYOR

Mescid-i Aksa ve Kudüs teki vakıflar;  İsrail  ile Ürdün arasında 26 Ekim 1994 te imzalanan barış antlaşmasına göre Ürdün Vakıflar , İslami İşler ve Mukaddesat Bakanlığına bağlı Kudüs İslami Vakıflar İdaresinin himayesinde bulunuyor.

Daha önce Kudüs İslami Vakıflar İdaresinin izni dahilinde Mescid-i Aksa yı ziyaret eden Yahudiler , 2003 ten bu yana Vakıflar İdaresinin egemenliğini ihlal eden  İsrail  in tek taraflı kararı çerçevesinde polis eşliğinde ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 1 =