Paris Savcılığı , AA Paris  foto   muhabiri  Mustafa Yalçın ile 3 kişinin yaralandığı emeklilik reformunu protesto gösterileri sırasında polisin şiddet kullandığı iddiasıyla ilgili  soruşturma  başlattı.

haber7
0

Paris Savcılığının , AA Paris  foto   muhabiri  Mustafa Yalçın ile 3 kişinin yaralandığı emeklilik reformunu protesto gösterilerinde polis şiddeti yaşandığı iddiasıyla ilgili  soruşturma  başlattığı bildirildi.

 

 

Fransız basınında yer alan haberlerde , Magenta Bulvarı nda Yalçın ile 2 gazeteci ve bir eylemcinin yaralandığı gösteriler sırasında polisin şiddet kullandığı iddiasıyla ilgili olarak Paris Savcılığı tarafından  soruşturma  başlatıldığı belirtildi.

Soruşturmanın Ulusal Polis  soruşturma  Birimi (IGPN) tarafından yürütüleceği kaydedildi. 

 

 

Yaralanan eylemcinin yerde olduğu sırada iki polis tarafından dövüldüğü ifade edildi.

YALÇIN IN YARALANMASI

Paris te Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron yönetiminin hazırladığı emeklilik reformunu protesto etmek amacıyla düzenlenen gösteriyi yakından takip eden Yalçın , Republique Meydanı yanındaki Magenta Bulvarı nda eylemcilerin bir kapıyı ateşe verdiği olayın fotoğrafını çekmeye çalıştığı sırada bir cismin maskesini delmesi sonucu gözünden yaralanmıştı. 

Maske camının kırılmasıyla kanlar içinde kalan Yalçın a ilk müdahale olay yerindeki sağlık görevlilerince , ardından doktorlar tarafından ambulansta yapılmıştı.

Daha sonra Cochin Hastanesine kaldırılan Yalçın , ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 2 =