İsrail'de  kriz   devam  ediyor. İsrail Başbakanı  Netanyahu  , partisi Likud ve Mavi-Beyaz İttifakı arasında koalisyon hükümetinin kurulamaması halinde ülkede yeniden erken genel seçimlerin yapılması yerine halkın sadece ba

haber7
0

İsrail Başbakanı Binyamin  Netanyahu  , partisi Likud ve Mavi-Beyaz İttifakı arasında koalisyon hükümetinin kurulamaması halinde ülkede yeniden erken genel seçimlerin yapılması yerine halkın sadece başbakanı seçmek için sandık başına gitmesini önerdi.

 

 

Netanyahu , yayınladığı görüntülü mesajda , ülkede koalisyon hükümetinin Benny Gantz liderliğindeki Mavi-Beyaz İttifakı nın tutumu nedeniyle kurulamadığı iddiasında bulundu.

Partisi Likud ile Mavi-Beyaz İttifakı arasında birlik hükümetinin kurulması için henüz "geç olmadığını" vurgulayan  Netanyahu  , Gantz a bir kez daha koalisyon çağrısı yaparak , şunları kaydetti: 

 

 

"Mavi-Beyaz liderleri ulusal birlik hükümeti kurmaya yanaşmıyorsa gereksiz erken seçimi engellemek için bir seçenek daha var , o da Benny Gantz ve benim aday olacağım direk başbakanlık seçimi."

İSRAİL DE BAŞBAKANLIK SEÇİMİ UYGULAMASI YOK İsrail de başbakanlık seçimi uygulaması yok 

 Meclise koalisyon hükümetini kuracak bir milletvekili üzerinde anlaşılması için tanınan sürenin sona ermesine günler kala gelen bu çağrıya Mavi-Beyaz lideri Gantz ın ne cevap vereceği merak ediliyor. 

İsrail de sadece başbakanın belirlendiği seçim uygulaması bulunmaması nedeniyle Mavi-Beyaz İttifakı kabul etse dahi  Netanyahu  nun önerisinin gerçekleşebilmesi için Meclisin onayı ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 2 =