ABD Başkanı Donald  Trump  ,ABD'deki bir hava üssünde Suudi Arabistan vatandaşının düzenlediği silahlı saldırıya ilişkin "Kral  Selman  bin Abdülaziz el-Suud , saldırganın barbarca eylemlerinden dolayı Suudi Arabistan

haber7
0

ABD Başkanı Donald  Trump  , Suudi Arabistan Kralı  Selman  bin Abdülaziz el-Suud un , bir vatandaşları tarafından ABD deki hava üssünde düzenlenen saldırıyı "barbarca bir eylem" olarak tanımladığını aktardı. 

Trump , bu sabah Florida eyaletinde Donanma Hava İstasyonu Pensacola da Suudi Arabistan vatandaşı olduğu belirtilen bir kişinin düzenlediği silahlı saldırıya ilişkin açıklamalarda bulundu. 

Saldırının ardından  Kral   Selman  ın kendisini aradığını aktaran  Trump  , "Kral  Selman  , Pensacola da yaşanan saldırıda hayatını kaybedenlerin ailelerine taziyelerini , yaralananlarının ailelerine ise sevgilerini iletti." ifadelerini kullandı. 

Trump , saldırganın Suudi Arabistan vatandaşı olmasına ilişkin , "Kral  Selman  , saldırganın barbarca eylemlerinden dolayı Suudi Arabistan halkının çok öfkeli olduğunu söyledi ve bu kişinin eylemlerinin hiçbir şekilde Amerikan halkına sevgi besleyen Suudilerin hissiyatlarını yansıtmadığını belirtti." diye konuştu. 

BASIN SALDIRGANIN SUUDİ ARABİSTAN VATANDAŞI OLDUĞPUNU YAZMIŞTI

Amerikan basını , saldırganın eğitim için Pensacola ya gelen ve Suudi Arabistan ordusu mensubu bir kişi olduğunu yazmıştı. 

Saldırıya ilişkin basın toplantısı düzenleyen bölge yetkilileri , olaya "yabancı bir ülke vatandaşının" karıştığını ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 3 =