Hazine ve Maliye Bakanı Berat  Albayrak  , Ağrı'nın Tutak ilçesi kırsalında düzenlenen operasyonda yaralanan  askerleri  tedavi gördükleri hastanede  ziyaret  etti.

haber7
0

Çeşitli ziyaretler ve programlara katılmak üzere kente gelen  Albayrak  , Tutak ilçesi Soğukpınar köyünde terör örgütü PKK lı teröristlerle çıkan çatışmada yaralanan 5 askeri  ziyaret  etmek için  Ağrı  Devlet Hastanesine gitti.

 

Albayrak , yoğun bakım ünitesindeki  yaralı  iki askerin durumu hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Ardından cerrahi servise geçerek tedavi altındaki  askerleri  de  ziyaret  eden  Albayrak  , geçmiş olsun dileklerini iletti.

 

Askerlerle sohbet eden  Albayrak  , terör örgütü mensuplarına karşı ortaya konulan kahramanca mücadele dolayısıyla teşekkür ederek , "Sabah destansı bir operasyon yapmışsınız. Canını okumuşsunuz teröristlerin , kaçacak delik arıyorlar. İkisi sınır dışına kaçıyormuş. Sizlerle gurur duyuyoruz , tebrik ediyoruz. Allah sizlere ve ailenize uzun ömürler nasip etsin." dedi.

Ziyarette bulunduğu askerlerden birinin isminin Yusuf Yazıcı olduğunu öğrenen  Albayrak  , "Futbolcu Yusuf Yazıcı da var biliyorsun. Kahraman askerimiz de ikinci Yusuf Yazıcı. Biri futbolda , diğeri de burada tarih yazıyor , maşallah." ifadesini kullandı.

Yaralı asker Yusuf Yazıcı da terör örgütü mensuplarına karşı ellerinden geleni yaptıklarını dile getirdi.

Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 3 =