Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan "Dünyada uçmadığımız yer kalmayacak hedefiyle kurduğumuz  hava  yolu bağlantıları , ülkemizi havacılık listelerinin zirvesine taşıyan en temel kriterlerden biridir" dedi.

haber7
0

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan , AA muhabirine , "7 Aralık Dünya Sivil Havacılık Günü" dolayısıyla değerlendirmede bulundu.

Havacılıkta dünya ölçeğinde kurulacak ikili ve çok taraflı iş birlikleriyle küresel havacılığın emniyetli ve güvenli bir şekilde yürütülebileceğini ifade eden Turhan , Uluslararası Sivil Havacılık Örgütüne (ICAO) üye 193 ülkenin Sivil Havacılık Günü nü kutladı. Turhan , teknolojinin büyük bir hızla geliştiği dijital çağda "Ağ Toplumu" olarak adlandırılan bugünün toplumunda erişim ve ulaşım imkanlarının geliştirilmesinin en temel ihtiyaç olduğunu söyledi. Havacılık bağlantılarının güçlendirilmesinin gerek ülkeler arasında gerekse uluslararası alanda iş birliğinin artırılmasıyla mümkün olduğunu vurgulayan Turhan , küresel ölçekte sivil havacılık kurallarını belirleyen , yasal düzenlemeleri oluşturan ve uygulanmasına yönelik standartları belirleyen kuruluş niteliğindeki ICAO nun önemine dikkati çekti. Turhan , teşkilatın "Hiçbir Ülkenin Geride Kalmaması İçin Birlikte Çalışma" temasına uygun olarak çalışmalarını sürdürdüğünü dile getirdi.KÜRESEL HAVACILIĞA 3 BOYUTLU KATKI Türkiye nin sivil havacılıkta iş birliği için atılacak adımları , "İstikbal göklerdedir" hedefinin gerçekleşmesi için en temel stratejik unsur ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 6 =