Turkcell  , altyapı yatırımlarında kullanılmak üzere  Çin  Kalkınma Bankası'yla 8 yıl vadeli  500   milyon   euro  tutarında bir krediye ilişkin mutabakat anlaşması imzaladı. Turkcell'den yapılan açıklamaya göre , 500

haber7
0

Turkcell , altyapı yatırımlarında kullanılmak üzere Çin Kalkınma Bankası yla 8 yıl vadeli bir krediye ilişkin mutabakat anlaşması imzaladı.

Turkcell den yapılan açıklamaya göre ,  500   milyon  avro tutarındaki kredinin Çinli tedarikçilerden yapılacak donanım ve ekipman alımlarının finansmanı için kullanılması planlanıyor.

Üç yıl boyunca kullanılabilecek olan bu kredinin , kullanım süresi boyunca geri ödemesi olmayacak ve toplamda 8 yıllık vadede geri ödenmesi hedeflenecek. Kredinin nihai anlaşmaya dökülmesi için taraflar çalışmaya başladı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen  Turkcell  Finanstan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Osman Yılmaz , şunları kaydetti:

"Mevcut teknolojimizle birlikte 5G çalışmalarımızın hızlandığı bu günlerde finansman tarafında da hazır olmanın planlarını yapıyoruz. Planlarımızın bir parçası olarak önümüzdeki 3 yılın satın alımlarını finanse edebileceğimiz bu uzun vadeli ve uygun maliyetli krediyle güçlenmiş olacağız.

Amacımız nihai  kredi  anlaşmasını gelecek yılın ilk çeyreğinde imzalayarak hem mevcut alımlarımızı hem de ileride oluşabilecek 5G alımlarımızı bu krediden karşılamak. Ülkemize ve şirketimize olan güvenin güçlü bir göstergesi olarak gördüğümüz bu gelişmenin başarıyla tamamlanarak benzer işlemlerin de önünü açmasını ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 8 =