Yıl sonuna yaklaştığımız bu günlerde vatandaşların merak ettiği konuların başında  İkinci   Yargı   Paketi  yer alıyor. Paketin içeriğinde yer alan af yasasında son durum ne? Af  Yasası  ne  zaman  çıkacak?

haber7
0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ın talimatıyla , terör suçları başta olmak üzere , kasten öldürme , işkence , cinsel saldırı , çocukların cinsel istismarı , uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti , suç işlemek amacıyla örgüt kurma , devletin güvenliğine karşı suçlar , anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar , infaz indirimi kapsamı dışında kalacak. TBMM ye sunulması planlanan  İkinci   Yargı   Paketi  üzerindeki çalışmalarını sürdüren AK Parti Grup Başkanvekilleri , AK Parti li Adalet Komisyonu üyeleri , Adalet Bakanlığı bürokratları ve AK Parti li hukukçu milletvekilleri konu hakkında toplantılarını gerçeklştirmeye devam ediyor. AK Parti li vekillerin üzerinde çalıştığı paketin , muhalefetin görüşüne sunulması bekleniyor. Ayrı paket olarak 2020 nin Ocak ayında Meclis e sunulması planlanan infaz düzenlemesinin de ana hatları şekillenmeye başladı. 

MHP Lideri Devlet Bahçeli den Af  Yasası  Açıklaması

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli , kamuoyunda af  Yasası  olarak bilinen teklif ile ilgili "Verdiğimiz ceza indirimi kanun teklifini Cumhur İttifakı nda bir tezatlık yaşanmaması için beklemeye aldık" açıklaması yaptı. İndirimin hangi suçları kapsayıp hangi suçları devre dışı bırakacağı konusunda görüşmeler devam ediyordu. MHP nin kapsamı genişletmek istemesi ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 4 =