Kışın gelmesiyle beraber  Doğalgaz  kullanmaya başlayan tüketiciler  Doğalgaz  faturalarında nasıl  tasarruf  yapacaklarını araştırmaya başladı. Bilinenin aksine gece kombiyi kapatmak  tasarruf  sağlamaz. İşte  Doğalgaz  faturalarını dü

haber7
0

Hava koşullarının ağırlaşmasıyla birlikte kış dönemi faturaları cep yakmaya başladı. Vatandaşlar soğuklar arttıkça doğalgazı daha da fazla açılmakta ve gelen faturalar bu yönde etkilenmektedir.

Yapacağınız bir kaç önlemle beraber  Doğalgaz  faturalarınızı düşürmek mümkün.

 

TERMOSTAT KULLANIMI

Oda termostatları ısı verimliliğini önemli derecede etkilemektedir. Oda termostatları istenilen ısının sabitlenmesini ve kombinin gereksiz çalışmasını engellemektedir. Böylece faturada %6  tasarruf  yapılmaktadır.

PETEKLERİN KONUMU

Perdeler peteklerin önünü kapatmamalıdır. Bunun yanında petek önüne koltuk , masa veya çiçek konulmamalıdır. Önü açık olan petekler mekanın daha çabuk ısınmasını sağlayacaktır.

GECE KOMBİYİ KAPATMAK  tasarruf  YAPMAZ

Kombilerin , gece kapatmak yerine daha düşük ısıda tutulması gerekir. Gece kapatılarak  tasarruf  ettiğimiz düşülmekte fakat ertesi gün ısıtmak için daha fazla enerji harcayacaktır. Gece daha düşük ısılarda tutmak gerek.

GÜNDÜZ 22 , AKŞAM 17 DERECE OLMALI

Öte yandan kombinin derecesinin , normal yaşam standartları için 22 derece , ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 6 =