İstanbul  İhracatçı Birlikleri , 2019’un ilk onbir ayında bünyesinde bulunan yedi ihracatçı birliği ile yaklaşık 7  milyar  dolar tutarında  ihracat  gerçekleştirdi.

haber7
0

İstanbul İhracatçı Birlikleri (İİB) , bünyesinde bulunan yedi ihracatçı birliği ile 2019 yılının ilk onbir ayında yaklaşık 7  milyar  dolar tutarında  ihracat  yaparak , geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre , yaklaşık yüzde 7 oranında artış yakaladı. İİB , 11  ayda  yaklaşık 210 ülke pazarına ürün sattı. İİB’den yapılan bilgilendirmeye göre , Kasım ayında , bir önceki yılın kasım ayına kıyasla yüzde 29.5 artışla , 800 milyon  dolarlık   ihracat  yaptı. Birlik , kasım ayında en fazla ihracatı 79 milyon dolar ile Norveç’e gerçekleştirdi. İİB , Kasım ayında başta Norveç , Irak , İtalya Almanya ve Birleşik Krallık olmak üzere 181 ülkeye  ihracat  yaptı.  İstanbul  İhracatçıları tarafından yapılan ihracatta değer bazında Norveç’e gemi , yat ve hizmetleri; Irak’a başta mobilya ürünleri olmak üzere kümes hayvanları , hububat , bakliyat , yağlı tohumlar ve mamulleri; İtalya’ya ise fındık ve mamulleri ön plana çıktı.

İstanbul Hububat , Bakliyat , Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği , 2019 yılının ilk onbir ayında yaklaşık 1  milyar  800 milyon  dolarlık   ihracat  gerçekleştirdi. Birlik , bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla , yüzde 1.5 oranında  ihracat  artışı yakaladı. Söz konusu birlik , 2019’un Kasım ayında ise 180 milyon doların üzerinde  ihracat  yaptı.  İstanbul  Mobilya , Kağıt ve Orman Ürünleri ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 8 =