Endonezya  ile  Türkiye   savunma  Sanayii İş Birliği 8. Toplantısı gerçekleştirildi. Görüşmelerde , iki ülke arasındaki mevcut ve potansiyel  savunma  sanayisi iş birliği konularına ilişkin karşılıklı görüş a

haber7
0

Edinilen bilgiye göre , başkent Cakarta da 2 gün süren ve  Endonezya   savunma  Bakanlığının ev sahipliğinde gerçekleşen toplantılara ,  savunma  Sanayii Başkanlığı (SSB) himayelerinde  savunma  ve Havacılık İhracatçıları Birliği ve 12 firma katıldı.

 

 

Türk heyetine SSB Başkan Yardımcısı Serdar Demirel’in başkanlık ettiği toplantılarda ,  Endonezya  heyetini ise  savunma  Bakanlığı  savunma  Potansiyeli Başkanı Prof. Bondan Tiara Sofyan temsil etti.

Görüşmelerde , iki ülke arasındaki mevcut ve potansiyel  savunma  sanayisi iş birliği konularına ilişkin karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

 

 

Endonezya  savunma  Bakanı Prabowo Subianto , 28 Kasım da Türkiye’ye yaptığı resmi ziyarette Milli  savunma  Bakanı Hulusi Akar ile iki ülke arasındaki güvenlik , askeri ve  savunma  sanayisi  alanında  iş birliği konularını ele almıştı.

.yedigundem-title { font-size:20px !important;border-top: solid 1px rgba display: block; padding-top: 20px; margin-bottom: 12px; } GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 3 =