İçişleri   Bakanlığına   ilişkin   yeni  düzenlemeleri de içeren , Bazı Kanunlarda ve 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi , TBMM Genel Kurulunda kabul edildi. Yapılan değişikl

haber7
0

Kanuna göre , "Özel Güvenlik Denetleme Başkanı" ile "Özel Harekat Başkanı" görev unvanları , "başkanlık" başlığı altında birleştirilecek. Başkanlıklarda birinci meslek derecesindeki 1. sınıf emniyet müdürleri "başkan" , ikinci meslek derecesindeki 1. sınıf emniyet müdürleri "başkan yardımcısı" olarak görevlendirilebilecek. 2. sınıf emniyet müdürü rütbesindeki personel "şube müdürü" olarak görevlendirilebilecek.

2. sınıf emniyet müdürünün "ilçe emniyet müdürü" olarak görevlendirildiği önemli ilçelerde , halihazırda unvanı "ilçe emniyet müdürü" ve "şube müdürü" olan 3. sınıf emniyet müdürü , bu ilçelerde "ilçe emniyet müdür yardımcısı" olarak görev alacak.

Terfi süresi 2 yıla çıkıyor

2. sınıf emniyet müdürünün , bir üst rütbeye terfi için bu rütbede zorunlu en az bekleme süresi 1 yıldan 2 yıla çıkarılıyor.

Emniyet Genel Müdürlüğü Yüksek Değerlendirme Kurulu , kadro sayılarını aşmamak kaydıyla her yıl hizmet ihtiyacına göre amir rütbesinde bulunması gereken sayıyı belirleyebilecek.

Rütbelere terfi ettirilecek personelin kurullarda görüşülmesi kıdem sırasına , rütbelere terfiler ise liyakata göre yapılacak.

Komiser yardımcılığında yaş ayrıntısı

Komiser ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 1 =