ABD'deki İran yaptırımları davasında New York Güney Bölge Federal Mahkemesi ,  Halk   Bankası  avukatlarının "mahkemenin yargı yetkisi olmadığı" gerekçesiyle davanın düşmesi ve reddihakim yapmak için &q

haber7
0

İran yaptırımlarını delmekle suçlanan  Halk  Bankasına New York Güney Bölgesi Başsavcılığı tarafından açılan davada mahkeme , bankanın avukatlarının yaptığı başvuruya yazılı yanıt verdi. 

 

 

Halk  Bankası  avukatlarının "tebligatın usülsüzlüğü , mahkemenin yargı yetkisi olmadığı" gerekçesiyle davanın düşmesi ve reddihakim yapabilmek için "özel statüyle duruşmaya katılı" talebi mahkeme tarafından "gerekçelerin ikna edici olmaması" nedeniyle reddedildi. 

Davaya bakan yargıç Richard Berman ,  Halk  Bankasının mahkemenin yargı yetkisine itiraz , reddihakim gibi taleblerini ise ancak New York a gelip duruşmalara katılması ya da avukatlarının duruşmalara katılmasına müsade etmesi durumunda yapabileceğini ifade etti. 

 

 

Berman , duruşmalara katılmayan  Halk  Bankasının , "firari" konumdayken mahkemeden bir talepte bulunamayacağını da belirtti. 

Bankaya , "ABD nin İran yaptırımlarını delmek" dahil 6 farklı suçlama yöneltilmişti.

.yedigundem-title { font-size:20px !important;border-top: solid 1px rgba display: block; padding-top: 20px; margin-bottom: 12px; }

Paylas
Yorum Yaz
8 + 7 =