İtalya  Birinci Futbol Ligi (Serie A) takımlarından Roma ve Milan , Inter'in siyahi futbolcusu Romelu Lukaku ile Roma'nın siyahi oyuncusu Chris Smalling'i kullanarak "Black Friday (Kara Cuma)" manşeti atan Corriere dello Sport

haber7
0

İtalya’nın yüksek tirajlı spor gazetesine bugünkü manşetinden dolayı tepkiler devam ediyor.

 

 

Serie A’nın iki büyük kulübü Roma ve Milan , ortak bir açıklama yaparak Corriere dello Sport’un bugünkü ilk sayfasını ve manşetini kınadı.

Açıklamada , "Oyuncular , kulüpler , taraftarlar ve medya olarak futbolda ırkçılığa karşı birlik içinde olmalıyız. Hepimiz seçtiğimiz kelimelerde ve verdiğimiz mesajlarda çok hassas olma sorumluluğuna sahibiz." ifadeleri kullanıldı.

 

 

"Black Friday" manşetine cevaben iki kulüp , yılın geri kalanında Corriere dello Sport u hiçbir şekilde antrenman tesislerine almama kararı alırken , teknik heyet ile futbolcuların da bu gazetenin faaliyetlerine katılmayacağı bildirildi.

İki kulüp de tepkilerinin "Black Friday" manşetine olduğunu , başlık altındaki metnin ırkçılık karşıtı mesajlar taşıması nedeniyle yaptırım kararlarının ocak ayına kadar geçerli olduğunu bildirdi.

Almanya Birinci Futbol Ligi (Bundesliga) ekiplerinden Borussia Dortmund da yaptığı paylaşımla , "İğrenç ve kabul edilemez. Roma ve Milan’ın ırkçılığa karşı duruşlarına tam destek veriyoruz." ifadeleri kullanıldı.

- Lukaku ve Smalling’den sert tepki

Söz konusu manşete Lukaku ve Smalling de sert tepki gösterdi. 

Inter’in Belçikalı ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 8 =