Rusya'da faaliyet gösteren alkolsüz içecek üreticileri ve ithalatçıları , gelen kamuoyu baskısı üzerine , ürünlerinde kullandıkları  şeker  miktarını "gönüllü olarak" azaltma k

haber7
0

Rusya da faaliyet gösteren alkolsüz içecek üreticileri ve ithalatçıları , gelen kamuoyu baskısı üzerine , ürünlerinde kullandıkları  şeker  miktarını "gönüllü olarak" azaltma  kararı  aldı.

 

 

Vedomosti gazetesinin sektörün çatı kuruluşu Alkolsüz İçecek ve Maden Suyu Üreticileri Birliği (SPBN) kaynaklarına dayandırdığı habere göre , birliğe üye firmalar , ürünlerde kullandıkları  şeker  miktarını 2024 e kadar yüzde 10 aşağı çekme konusunda karara vardı.

Birliğe üye firmalar 500 mililitreden daha küçük hacme sahip ürünler üretme ve ürün içeriklerine dair bilgileri daha anlaşılır hale getirme konusunda anlaştı.

 

 

Markalar ayrıca okul yakınlarında promosyon amaçlı ücretsiz içecek dağıtımı yapmama , temel izleyici kitlesi çocuklardan oluşan televizyon , radyo ve gazetelere reklam vermeme  kararı  aldı.

TürkRus’un haberine göre deklarasyona imza atacağı öğrenilen firmalar arasında PepsiCo , IDS Borjomi Russia , Coca-Cola NVS Rossiya , UK Çornagolofka ve Holding Aqua da var.

SPBN başkanı Maksim Novikov , tüketicilerin başta düşük kalorili ürünler tüketmek olmak üzere değişen beklentilerine cevap vermek için böyle bir karar aldıklarını söyledi.

Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 4 =