Milli Eğitim Müdürlüğünce başlatılan eğitim seferberliği kapsamında 4 bin  500   öğretmen  aynı anda 4 bin  500  ailenin kapısını çaldı , velilerle görüştü , öğrencilere hediyeler verdi.

haber7
0

Siirt İl Milli Eğitim Müdürlüğünce başlatılan eğitim seferberliği kapsamında 4 bin  500  öğretmen aynı anda 4 bin  500  ailenin kapısını çaldı ,  evlere   konuk  oldu.

 

 

İl merkezinin yanı sıra Kurtalan , Pervari , Eruh , Şirvan , Baykan ve Tillo ilçelerinde gerçekleştirilen çalışma kapsamında öğretmen , öğrenci ve velilerin buluşması sağlandı. Öğretmenler , ziyaret ettikleri evlerde velilerle sohbet ederek , öğrencilerin eğitim durumları hakkında ailelerle bilgi alışverişinde bulundu , eğitimde başarının önündeki engellerin kaldırılması için sorunlar tespit edildi.

Siirt Valisi Ali Fuat Atik ve eşi Fulya Atik de  proje  kapsamında Yeni Mahalle de 3 ü engelli 4 çocuklu Timurtaş ailesinin misafiri oldu.

 

 

Aile ile görüşen Vali Atik , engelli çocukların tedavileri için eve doktor çağırdı. 80. Yıl Ortaokulu 7. sınıf öğrencisi 13 yaşındaki bedensel engelli ve Galatasaray taraftarı Murat Timurtaş ı Galatasaray-Alanyaspor maçına göndereceğini belirten Atik , çocuklarının tedavilerini daha rahat yapması için de baba Sadık Timurtaş a iş sözü verdi.

Eğitim seferberliği hakkında gazetecilere bilgi veren İl Milli Eğitim Müdürü Deniz Edip , eğitimin kalitesinin artırılması için il genelinde büyük bir eğitim seferberliği başlattıklarını söyledi.

"AMACIMIZ OKUL ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 3 =