Dünyanın en fazla ülkesine uçan Türk Hava Yolları (THY) kuzey ışıklarının izlendiği en önemli noktalarından biri olan Finlandiya’nın  Rovaniemi  kentine  seferlere  başladı.

haber7
0

Finlandiya’da Helsinki’den sonra ikinci uçuş noktası olan Rovaniemi seferi bugün ilk kez gerçekleşti. Hat açılışı için düzenlenen törende konuşan THY Yönetim Kurulu Üyesi Orhan Birdal , şunları söyledi:

"1988 yılında Finlandiya nın başkenti Helsinki ye ilk seferini düzenleyen ve bugün dünyanın en çok ülkesine uçan havayolu şirketi , Türk Hava Yolları olarak  Rovaniemi  ye uçuş başlatmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Kuzey ışıklarının en iyi gözlemlendiği noktalar arasında yer almasından dolayı popüler kış destinasyonlarından biri olan  Rovaniemi  ye haftada karşılıklı 3 sefer düzenleyeceğiz. Avrupa Birliği üye ülke taşıyıcıları dışında tarifeli sefer düzenleyen ilk havayolu ve ayrıca yine bu güzergahta business sınıf ürün sunacak tek havayolu şirketi olarak , 126 ülkede 317 şehre sağladığımız kapsamlı bağlantı olanağı ile misafirlerimizi bu özel şehri deneyimlemeye davet ediyoruz."

317 ŞEHRE YÜKSELDİ

Finlandiya da Türk Hava Yollarının ülkedeki ikinci uçuş noktası  Rovaniemi  seferleri haftada 3 kez karşılıklı olarak icra edilecek. Filosunda 348 uçağı bulunan  THY  , yeni başlattığı seferle birlikte uçuş ağını 317 şehre yükseltmiş oldu.

KUZEY IŞIKLARINA YOLCULUK

Güneşten ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 2 =