Osmaniye'de jandarma ekipleri , satışa hazır piyasa değeri yaklaşık 5  milyon   dolar  olan  475   gram  'selenyum 74' adlı kimyasal madde  ele  geçirdi.

haber7
0

İl Jandarma Komutanlığı ekipleri , İstanbul dan Osmaniye ye , uçak roket malzemesi , cam , plastik üretimi ile kalp ve kanser hastalıklarının tedavisinde kullanılan selenyum 74 isimli kimyasal madde getirileceği ihbarı üzerine harekete geçti.

Yolcu otobüsü ile kente gelen ve takip edilen S.C. ,. Kurtuluş Mahallesi nde İ.B. ile irtibata geçtiği sırada yakalanarak gözaltına alındı. Şüphelinin yanında bulunan valizde yapılan aramada ise piyasa değeri yaklaşık 5  milyon   dolar  olduğu değerlendirilen  475   gram  ağırlığında selenyum maddesi  ele  geçirildi. 

Madde , Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı ile Türkiye Atom Enerjisi Kurumu na analiz yapılmak üzere teslim edildi. Elementel Analiz Laboratuvarında X-lşını Floresans Spektrometresi ile yapılan analiz neticesinde maddenin , saf selenyum olduğu belirlendi. Şüpheliler S.C. ve İ.B. hakkındaki adli işlemlerin sürdüğü öğrenildi. 

Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 2 =