Pakistan Başbakanı  İmran   Han  , devlet televizyonu PTV'den  Diriliş   Ertuğrul  dizini yayınlamasını talep etti.

haber7
0

Arab News e konuşan Pakistan Yayıncılık ve Enformasyon Bakanı Firdevs Aşık Avan , sosyal , kültürel ve dini değerleri korumak için yapılan düzenlemeler kapsamında Başbakan  Han  ın PTV den Diriliş  Ertuğrul  u yayınlamasını istediğini belirtti.

 

 

Avan , Urduca dublajlı olarak PTV de gösterilecek dizinin İslam tarihinin gençler tarafından anlaşılmasına da yardım edeceğini belirterek , "Müslüman dünyasının kendi değerleri ve geçmişi olmasına rağmen biz hala Batı yapımı diziler izliyoruz." diye konuştu.

Kendisinin katıldığı bir İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) toplantısında , üyeler arasında sosyal ve kültürel ilişkileri geliştirmek amacıyla medya alanında iş birliğinin görüşüldüğünü söyleyen Avan , bu alanda yapılacak çalışmalara özel ilgi gösterildiğini ve bunun aynı zamanda Batı ülkelerindeki İslam algısını değiştirmekte de faydalı olduğunu kaydetti. 

 

 

Avan , televizyon ve sinema alanındaki içeriklerin İslamofobi ile mücadelede de etkili bir yöntem olduğunu ifade etti.

PTV Uluslararası İlişkiler Direktörü Şazia Sikandar ,  "PTV , diziyi Pakistan da yayınlamak için Urduca yayın haklarını aldı. Şu an dublaj sürecindeyiz. Seyirciyi yakalayabilmek için seslendirme sanatçılarını dikkatle seçiyoruz." ifadelerini ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 1 =