Bünyesinde 19 havayolu şirketini barındıran havayolu ittifakı SkyTeam , dünyanın en önemli aktarma merkezlerinden biri olan  İstanbul  Havalimanı’nda ,  yeni  özel yolcu salonunu  hizmete  açtı.

haber7
0

Havalimanı’nın açılışının ardından bayrak taşıyıcı havayolu şirketi Türk Hava Yolları ile İstanbul Havalimanı işletmecisi İGA’nın özel yolcu salonları yolculara hizmet vermeye başlamıştı. Bu kapsamda 19 üyesi ile dünya genelinde yılda 630 milyon yolcu taşıyan SkyTeam ,  İstanbul  Havalimanı’nın Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde SkyTeam Lounge isimli özel yolcu salonunun açılışını gerçekleştirdi. Törene şirketin CEO’su Kristin Colvile ve İGA  Havalimanı  İşletmesi CEO Danışmanı Melih Mengü’nün yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.

“Yeni havayollarının geleceğini tahmin ediyoruz”   Yolcu salonunun açılış töreninde konuşan İGA  Havalimanı  İşletmesi CEO Danışmanı Melih Mengü , “İstanbul  Havalimanı  açılalı bir yıl oldu. Bu süre içerisinde 46 milyondan fazla yolcuyu misafir ettik. Günde yaklaşık 290 bin yolcuya ulaşacak hava trafiğimiz var. Önümüzdeki dönemde de bunun artacağını tahmin ediyoruz. Gelecek yıl Haziran ayında üçüncü pistin açılmasıyla slot imkanları artacak ve  yeni  havayollarının geleceğini tahmin ediyoruz. Özellikle Skyteam’e üye Uzak Doğu’ndan iki tane havayolunun ışıklarını görmek üzereyiz. İnşallah onların da gelmesiyle havalimanımız renklenecek. Skyteam ve diğer birliklerin burada olması bu yaptığımız büyük binanın içerisinde insan emeğini çeşitlendiriyor , renk ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 7 =