Tunceli Jandarma Komutanlığı'na bağlı Özel Harekat Timlerinin Kutu Deresi bölgesinde yaptığı operasyonda kıstırıldıkları mağarada etkisiz hale getirilen 5  Kadın  teröristin son telsiz  konuşmaları  deşifre edildi.

haber7
0

8 Haziran da Tunceli Valisi Tuncay Sonel in askeri üniforma giyerek , Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Vedat Çolak ile birlikte bölgeye gidip , timlere destek verdiği o operasyonun detaylarına ulaştı. MİT ve jandarma istihbarat birimleri bir grup teröristin Tunceli kırsalında eylem yapma hazırlığında olduğu bilgisini verdi. Bunun üzerine Tunceli İl Jandarma Komutanlığında hazırlanan Jandarma Özel harekât timleri operasyona çıktı. JÖH timleri 8 Haziran da Kutu deresi bölgesinde 5  Kadın  teröristin gizlendikleri mağarayı tespit etti. Teröristler Teslim ol çağrılarına ateşle ve el bombaları ile karşılık verdi. 

5 SAAT SÜRDÜ Yaklaşık 5 saat süren operasyon sonunda mağaradaki 5  Kadın  terörist etkisiz hale getirildi. Teröristlerden birinin Terörden Arananlar Listesi nde 300 bin lira ödülle gri kategoride yer alan Berfin Ararat kod adlı Mihriban Durmaz olduğu ortaya çıktı. Diğer teröristlerin ise sözde Doğu cephesi YJA-Star sorumlusu Fatma Özgün , Canan Çelik , Ceyda Sarıkaya ve Halide Karakuş olduğu belirlendi. Teröristlerden ikisinin Kandil deki "Roj" telsiz kodunu kullanan erkek terörist ile yaptığı konuşmada mağarada sıkışıp kaldıklarını , dışarıya çıkamadıklarını söyledikleri ortaya çıktı.

Dersim Berfin: Roj , Sesimi alıyor musun?Roj: ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 5 =