Çevre ve Şehircilik Bakanlığı , gelecek 5 yılda , her yıl için 20  milyon   metrekare   Hazine  taşınmazını , yatırım teşviki kapsamında vatandaşlara tahsis etmek üzere ilana çıkarmayı hedefliyor

haber7
0

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca , bu ayın sonuna kadar Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki 18  ilde  10  milyon  796 bin  metrekare  yüzölçümlü  Hazine   taşınmazı  49 yıllığına kiralanmak üzere ilana çıkarılacak.

Edinilen bilgiye göre , Çevre ve Şehircilik Bakanlığının 2019-2021 dönemi Yeni Ekonomi Programı nda yer alan büyüme ve istihdam hedefi doğrultusunda başlattığı çalışmalar devam ediyor. Bakanlık , arazi tahsisi desteğinde bulunarak yatırımların artması ve işsizliğin azalmasına katkı sunmayı hedefliyor.

15 bin kişiden fazla kişiye istihdam sağlandı

Bugüne kadar 64 ,7  milyon   metrekare   taşınmazı  yatırımcılara tahsis eden Bakanlığın bu uygulamasıyla ekonomik değeri 3 milyar 226  milyon  lira olan yatırım gerçekleşti , 15 bin kişiden fazla kişiye istihdam sağlandı.

Bu yıl içinde 19 ,8  milyon   metrekare  yüzölçümlü 153  Hazine  taşınmazını yatırımcılara tahsis edilmek üzere ilana çıkaran Bakanlık , yıl sonuna kadar Ağrı , Ardahan , Batman , Bingöl , Bitlis , Diyarbakır , Elazığ , Erzurum , Gaziantep , Iğdır , Kars , Malatya , Mardin , Muş , Siirt , Şırnak , Tunceli ve Van da toplam 10  milyon  796 bin  metrekare   Hazine  taşınmazını 49 yıllığına kiralamak için ilana çıkacak.

500 bin metrekarenin üzerinde en çok  Hazine  arazisinin ilana ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 6 =