Suriye   Geçici  Hükümeti , aldatılarak veya  zorla  terör örgütü YPG/PKK'ya katılanlardan suç işlememiş olanların affedileceğini açıkladı.

haber7
0

Suriye Geçici Hükümeti Başkanı Abdurrahman Mustafa , Rasulayn da yaptığı açıklamada ,  Suriye  Milli Ordusuna (SMO) teslim olmaları halinde  YPG/PKK  ya  zorla  katılanları affedeceklerini duyurdu.

Mustafa açıklamada , şunları kaydetti: "Aldatılarak veya zor kullanılarak SDG saflarına katılanları , SDG saflarından ayrılıp canlarını kurtarmaya , özgür bölgelerdeki kardeşleriyle kucaklaşmaya , sizleri affederek geçmişin sayfasını kapatan  Suriye  halkının diğer bileşenleriyle omuz omuza verip bölgeyi yeniden imar etmeye , huzur , barış , onur ve özgürlük dolu parlak bir geleceğe doğru yürüme yolunda yeni bir sayfa açmaya çağırıyoruz." 

Mustafa açıklamada ayrıca "Silahlarınızı bırakarak durumunuzu düzeltmek amacıyla en yakın milli ordu noktasına müracaat etmeniz , can güvenliğinizi sağlayacak , kendiniz ve aileniz için parlak geleceğe doğru ilk adımı teşkil edecektir" ifadesini kullandı.

Suriye halkının tüm bileşenlerinin kardeş olduğunu vurgulayan Mustafa , "Suriye Milli Ordusu personeli sizin kardeşinizdir. Onlara güvenin. Henüz vakit varken içinde bulunduğunuz karanlık günlere veda edin , kendiniz ve ailenizi düzlüğe çıkartın. Suriye Milli Ordusu , terörün kökünü kurutana kadar terörle mücadeleye kararlıdır" değerlendirmesinde bulundu.

Rasulayn , Barış Pınarı Harekatı nda ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 8 =