Bursa'da 4  yaşındaki   oğlunu  AVM'de  terk   eden  annenin yargılanması devam ediyor. Hakkında 3 yıl hapis cezası istemiyle dava açılan anne Gamze Nur E. , "Ben de çocuk esirgeme yurdunda büyüdüm" sö

haber7
0

Bursa da geçen Ocak ayında Gamze Nur E. isimli kadın , 4  yaşındaki  oğlu Hamza yı cebine koyduğu Çok zor durumdayım , çocuğuma bakacak durumum yok. Tek çarem buydu. Bir başıma bu kadar yapabildim yazılı notla birlikte bir  AVM  nin oyun parkına bırakıp kayıplara karıştı.

AVM deki güvenlik görevlilerinin fark ettiği Hamza , polis ekiplerine teslim edildi. Olayla ilgili yapılan incelemelerde kimliği ve kaldığı yer tespit edilen Gamze Nur E. , gözaltına alındı. Gamze Nur E. , sevk edildiği Bursa Adliyesi’nde tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

"BEN DE ÇOCUK ESİRGEMEDE BÜYÜDÜM"

Hakkında aile hukukundan kaynaklanan yükümlülüğü ihlal ve  terk  etme suçlarından toplam 3 yıl hapis cezası istemi ile dava açılan anne Gamze Nur E. , Bursa 6’ncı Asliye Ceza Mahkemesi nde görülen ilk duruşmasına gelmeyince , hakkında polis zoruyla duruşmaya getirilmesine karar verildi.

İkinci duruşmaya polis zoruyla getirilen Gamze Nur E. şunları söyledi:

“Üzerime atılı suçlamayı kabul etmiyorum. Ben de çocuk esirgeme yurdunda büyüdüm. Çocuğumu evlilik dışı dünyaya getirdim. Babası M.E.’dir. Halen cezaevinde bulunmaktadır. Olaydan önce çocuk esirgeme yurdunu arayarak , çocuğumu vermek istedim. Ancak , prosedürlerin uzun olduğunu söylediler. İşsizim ve ailem yok. ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 2 =