Dünya Engelliler Günü'nde Esenler'de yaşayan engelli vatandaşlar ve aileleriyle buluşan  Esenler  Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu , Esenler'e Türkiye'nin en  büyük   Sosyal   Hizmet  Külliyesi'

haber7
0

Esenler Belediyesi , 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nde gerçekleştirdiği bir dizi etkinlikle engelliler için farkındalık oluşturdu.

İlk olarak  Esenler  Belediyesi Sanat Evi (ESEV) nin hayata geçirdiği ESEV Moral Timi , 3 Aralık Dünya Engelliler Günü vesilesiyle , Neyyir Turhan İlkokulu’ndaki özel eğitim sınıfı öğrencilerine tiyatro , animasyon gösterileri , yüz boyama , çocuk şarkıları ve geleneksel oyunların yer aldığı bir etkinlik düzenledi. Etkinlikte neşe dolu görüntüler yaşandı.

ŞARKILAR SÖYLEYİP DANS ETTİLER

Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi nde gerçekleşen bir diğer etkinlik , İSEM öğrencilerinin İstiklal Marşı’nı işaret diliyle okumasıyla başladı. İSEM Avrupa Müzik Topluluğu nun şarkı söyleyerek dans gösterisi yaptığı programda engelli Erdem Yıldırım’ın geçen yıl verdiği konserden kısa bir kolaj görüntü izletildi. Programda ,  Esenler  Belediyesi’nde lise stajyeri olarak görev yapan 18 yaşındaki Nazlıcan Çelik’in hayatını anlatan bir belgesel gösterimi yapıldı.

KAHVALTIDA BULUŞTULAR

Esenler de yaşayan engelliler ve aileleri , hep birlikte kahvaltı yaptılar.  Esenler  Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu da onları yalnız bırakmadı. Göksu , hep beraber yapılan ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 5 =