3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısı ile Beykoz Belediyesi tarafından düzenlenen "Beykoz Engelleri Aşıyor" sloganı ile gerçekleşen programda engelli gençler , engelleri aşıp hem yeteneklerini gö

haber7
0

Etkinlikte engellilerin yapmış olduğu resim ve el işleri sergilendi. Beykoz’da bulunan bir özel uygulama eğitim okulu öğrencileri dans gösterisi yaptı. Halk oyunlarının da yer aldığı etkinlikte , öğrencileriyle  zeybek oynayan öğretmen büyük ilgi gördü.

Engelli bir genç , Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın’ın konuşması esnasında seyircilerin arasından koşarak  sahneye  fırladı. Aydın’a sarılarak sevginin engel tanımayacağını gösteren engelli gence  Başkan’da büyük ilgi gösterdi.

Zihinlerinin içinde engel taşıyanlar var

Etkinlik çerçevesinde bir konuşma yapan Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın , 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısı ile bir konuya dikkat çekmek istediklerini belirterek ,  hiçbir engel taşımadığı halde zihninin içerisinde engel taşıyanların varlığından söz etti.

Vilnius Açık Tekerlekli Sandalye Tenis Turnuvası nda çiftlerde şampiyon olan milli sporcu Ebru Bulgurcu’yu etkinlikte tanıdığını belirten Aydın , “Geçenlerde televizyonda hikayesini dinledim. Ayakları yok ama başarı çok. Hayatının bir kısmını normal geçirdi. Bir kaza sonucu ayaklarını kaybetti ama milli sporcu oldu. Kendisinden öğreneceğimiz çok şey var. Zihninde engel taşıyanların da öğrenecekleri çok şey var.” dedi.

Aydın sözlerine şöyle devam etti:

Etkinliğe ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 7 =